U skladu sa Statutom, Udruženje sudija Crne Gore upućuje Javni poziv za izbor predsjednika USCG.

Kandidaturu može podnijeti svaki član USCG (ili sudija koji nije, a uz prijavu podnese i izjavu o pristupanju), do dana 29.09.2023. godine.

Prijave se podnose:
– u elektronskoj formi na mejl adresu udruzenjesudijacg@gmail.com
– u pisanoj formi, na adresu Njegoševa 10, Podgorica (za Udruženje sudija CG).

Izbor Predsjednika USCG će biti obavljen tajnim glasanjem na sjednici Skupštine USCG, zakazanoj za 02.10.2023. godine, a kandidati će se uoči glasanja obratiti Skupštini, da ukratko izlože motive za kandidaturu, ciljeve i program rada, te odgovaraju na pitanja delegata.

Uz navedeno, Udruženje sudija Crne Gore poziva sve članove da do dana 22.09.2023. godine dostave predloge za izmjene i dopune Statuta USCG, u elektronskoj (na mejl adresu udruzenjesudijacg@gmail.com) ili pisanoj formi (na adresu Udruženje sudija Crne Gore, ul. Njegoševa br. 10, Podgorica).

Zvanični Javni poziv se može preuzeti ovdje.

Izjava o pristupanju članstvu se može preuzeti ovdje.