Udruženje sudija Crne Gore je, u partnerstvu sa Centrom za ženska prava, započelo realizaciju projekta „Jačanje vladavine prava i ljudskih prava u Crnoj Gori kroz osnaživanje žena i osoba sa invaliditetom pri korišćenju pristupa pravdi”. Ovaj projekat finansiran je od strane Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Podgorici, kroz 2013 Democracy Commission Small Grants Program.

Buy Sneakersbalerínky

Osnovni cilj projekta jeste skretanje pažnje i osnaživanje ranjivih društvenih grupa u korišćenju besplatne pravne pomoći kao instrumenta kojim se ostvaruje Ustavno načelo da su svi građani pred sudom jednaki. U okviru projekta biće organizovano više događaja i objavljeno nekoliko brošura, sa zadatkom da doprinesu podizanju svijesti o problemima koje ovim projektom pokušavamo da suzbijemo.