tabela1

SA SKUPŠTINE UDRUŽENJA SUDIJA CRNE GORE
održane dana 30.05.2009. godine

best Running shoesFASHION NEWS

Skupština se održava u sudnici Višeg suda u Podgorici.

Započeto u 10 časova.

Sjednicu sazvao dosadašnji predsjednik USCG Dragan Vučević koji konstatuje uredno pozivanje i dostavljanje predloga dnevnog reda.
Prozivkom konstatuje da Skupštini prisustvuju delegirani predstavnici sudova:

tabela1

Skupština konstatuje da je obezbijedjen kvorum za rad Skupštine i za donošenje odluka.

Stavlja se na glasanje predlog dnevnog reda.
Skupština jednoglasno odredjuje dnevni red kao u predlogu i pozivu koji se nalaze u prilogu ovog zapisnika i čine njegov sastavni dio:

DNEVNI RED:

Izbor Komisije za ovjeru mandata članova Skupštine /Komisija broji tri člana/;

Izbor Komisije za sprovođenje izbora /Komisija broji tri člana/;

Predlaganje i izbor:
- Članova Izvršnog odbora USCG /sedam članova koji na sjednici IO između sebe biraju predsjednika IO/;
- Sekretara USCG;
- Predsjednika USCG,
/članovi IO, Sekretar i Predsjednik USCG se biraju iz reda članova Skupštine/.

1. tačka dnevnog reda: Izbor radnog predsjedništva /Skupštinom predsjedava radno predsjedništvo od tri člana/;
Skupština jednoglasno predlaže i bira za radno predsjedništvo:
1.Petar Stojanović, sudija Vrhovnog suda RCG; kao predsjedavajući
2.Pero Lukić, sudija OS Ulcinj-član
3.Katarina Djurdjić, sudija Privr. suda u Podg., kao član.

Radno predsjedništvo se zahvaljuje dosadašnjem predsjedniku USCG i ostalim članovima organa USCG na njihovom dosadašnjem radu i preuzima predsjedavanje Skupštinom USCG.

2. tačka dnevnog reda: Izbor Komisije za ovjeru mandata članova Skupštine /Komisija broji tri člana/;
Predsjedavajući obavještava prisutne daje potrebno izabrati Komisiju koja će izvršiti ovjeru mandata predstavnika sudova u Skupštini USCG.
Skupština jednoglasno predlaže i bira Komisiju za ovjeru mandata članova Skupštine USCG i to:
l.Hasniju Simonović, kao predsjednika;
2.Draganu Djuranović i Nevenku Popović, kao članove Komisije.

Komisija , nakon uvida u odluke sjednica sudija iz sudova konstatuje da su svi prisutni predstavnici sudova, odredjeni za predstavnike svojih sudova u Skupštini USCG, kao i da je USCG pismeno obaviješten o njihovom izboru za predstavnike sudova na sjednicama sudija u sudovima.
Obavještenja o izboru predstavnika se nalaze u prilogu ovog zapisnika i čine njegov sastavni dio.

Komisija podnosi izvještaj da se pozvanim predstavnicima USCGuredno ovjeravaju mandati kao članovima USCG.

3.tačka dnevnog reda: Izbor Komisije za sprovođenje izbora /Komisija broji tri člana/;
Predsjedavajući obavještava prisutne da je potrebno izabrati Komisiju za sprovodjenje izbora koja će sprovesti izbore, odrediti listu predloga i listu kandidata i konstatovati rezultate glasanja.
Skupština jednoglasno predlaže i bira Komisiju za sprovodjenje izbora i to:
l.Nataliju Filopović, kao predsjednika;
2.Aišu Medjedović i Predraga Tabaša, kao članove.

4.tačka dnevnog reda : Predlaganje i izbor:
a/ Članova Izvršnog odbora USCG /sedam članova koji na sjednici IO između sebe biraju predsjednika IO/;
Predsjedavajući upoznaje prisutne sa nadležnostima IO USCG, kao i sa stavom da su u članstvu IO USCG obezbijedi teritorijalna zastupljenost sudova kako bi se ostarili preduslovi za kvalitetan rad IO USCG u interesu svih članova USCG.
Nakon izvršenih predlaganja Komisija za izbor konstatuje da su predloženi sljedeći kandidati za članove IO USCG:
1. Dješević Sefkija:
2. Radule Piper
3. Biljana Uskoković
4. Pero Lukić
5. Andrija Bojović
6. Dragana Djuranović
7. Muratović Mevlida
Predsjedavajući konstatuje pravilnost predlaganja kandidata i stavlja na glasanje predloge za izbor članova IO USCG
Konisija za sprovodjenje izbora konstatuje da su nakon jednoglasnog izbora za članove IO USCG izabrani predloženi kandidati.

Odluku
Za članove IO USCG izabrani su:
Dješević Sefkija, Radule Piper,BHjana Uskoković,Pero Lukić,
Andrija Bojović,Dragana Djuranović,Muratović Mevlida.

b/Izbor Sekretara USCG;
Predsjedavajući upoznaje prisutne sa nadležnostima Sekretara USCG.
1. Pradrag Tabaš
Predsjedavajući konstatuje pravilnost predlaganja kandidata i stavlja na glasanje predloge za izbor Sekretara USCG
Konisija za sprovodjenje izbora konstatuje da su nakon jednoglasnog izbora za sekretara USCG izabran predloženi kandidat.

Odluku
Za Sekretara USCG izabran je Predrag Tabaš.

c/Izbor Predsjednika USCG
Predsjedavajući upoznaje prisutne sa nadležnostima Predsjednika USCG.
1. Hasnija Simonović
Predsjedavajući konstatuje pravilnost predlaganja kandidata i stavlja na glasanje predloge za izbor Predsjednika USCG
Konisija za sprovodjenje izbora konstatuje daje nakon jednoglasnog izbora za predsjednika USCG izabran predloženi kandidat.

Za Predsjednika USCG izabrana je Hasnija Simonović

Predsjedavajući je konstatovao daje iscrpljen Dnevni red Skupštine.
Predsjedavajući zaključuje rad Sjednice Skupštine.

PREDSJEDAVAJUĆI
Petar Stojanović