UDRUŽENJE SUDIJA CRNE GORE
Podgorica, 30.05.2009.godine
Broj: 8-1/09

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

Na Skupštini Udruženja sudija Crne Gore održanoj 30.05.2009 godine, kojoj su prisustvovali izabrani predstavnici sudova Crne Gore, odredjeni na sjednicama sudija u sudovima, izabrani su novi organi Udruženja.

buy footwear30 Winter Outfit Ideas to Kill It in 2020 – Fashion Inspiration and Discovery

Za predsjednika Udruženja sudija Crne Gore izabrana je Hasnija Simonović, sudija Višeg suda u Podgorici.
Za Sekretara Udruženja sudija Crne Gore izabran je Predrag Tabaš, sudija Osnovnog suda u Podgorici.

U Izvršni odbor Udruženja sudija Crne Gore izabrani su:
Dješević Sefkija, sudija Osnovnog suda u Plavu; Piper Radule, sudija Višeg suda u Bijelom Polju; Biljana Uskoković, sudija Osnovnog suda u Kotoru; Pero Lukić, sudija Osnovnog suda u Ulcinju; Andrija Bojović, sudija Osnovnog suda u Nikšiću; Muratović Mevlida sudija Apelacionog suda.
Za predsjednika Izvršnog odbora izabrana je Dragana Djuranović, sudija Višeg suda u Podgorici.

Udruženje sudija će u skladu sa svojim statutarnim ciljevima preduzimati odgovarajuće mjere i aktivnosti na planu zaštite nezavisnosti sudijske funkcije, unapredjivanju poližaja i ugleda nosilaca sudske vlasti, stručnom usavršavanju, te unapredjivanju pravne nauke i prakse uz odgovarajuće mjere na planu učlanjenja Udruženja u odgovarajuće srodne mediunarodne asocijacije i udruženja.

Za USCG

Dragan Vučević