Predsjednik Udruženja sudija Crne Gore, Miodrag Pešić i predsjednica Udruženja državnih tužilaca Crne Gore Jelena Đaletić, potpisali su Memorandum o saradnji kojim se definiše partnerstvo dva udruženja u cilju promovisanja visokih profesionalnih standarda, vladavine prava i načela samostalnosti i odgovornosti sudija/sutkinja i tužilaca/tužiteljki.

Memorandumom je predviđena i afirmacija prava kao nauke i struke i ljudskih prava, u skladu sa Ustavom i međunarodnim standardima, kao i sprovođenje zajedničkih projekata usmjerenih na jačanje samostalnosti i profesionalizma nosilaca pravosudne funkcije.

Udruženja sudija i državnih tužilaca, takođe će, u okviru svojih nadležnosti, sarađivati i po pitanjima jačanja uzajamne profesionalne podrške i partnerstva u oblastima izgradnje kapaciteta, tehničke pomoći, istraživanja i promocije.

Memorandum o saradnji stupio je na snagu činom potpisivanja.

predsjednik Udruženja sudija i predsjednica Udruženja tužilaca
predsjednik udruženja sudija i predsjednica udruženja tužilaca
memorandum o saradnji