UDRUŽENJE SUDIJA CRNE GORE

ZAPISNIK
SA SJEDNICE SKUPŠTINE UDRUŽENJA SUDIJA CRNE GORE
održane dana 29.10.2009. godine, u Budvi

Sjednicu vodi Predsjednik Udruženja Hasnija Simonović.

Konstatuju se da sjednici prisustvuje 20 delegata.

Konstatuje se da su ispunjeni uslovi da se Skupština Udruženja održi.

Predsjednik Udruženja otvara sjednicu Skupštine, iznoseći analizu dosadašnjeg rada Udruženja i predlaže dnevni red.

Čita se dnevni red, koji obuhvata:
1. Donošenje i usvajanje Poslovnika o radu Skupštine Udruženja sudija Crne Gore
2. Osnivanje komisije za etička pitanja i komisije za utvrdjivanje programa i projekata.
3. Donošenje i usvajanje Odluke o visini članarine za članove Udruženja.
4. Razno.

Konstatuje se da Skupština jednoglasno usvaja dnevni red.

1. Razmatrajući prvu tačku dnevnog reda-donošenje i usvajanje Poslovnika o radu Skupštine Udruženja sudija Crne Gore, Predsjednik Udruženja ukratko obrazlaže predlog Poslovnika i poziva delegate na raspravu o tekstu poslovnika u načelu.

Niko se ne javlja za riječ, nakon čega Predsjednik Udruženja stavlja predlog Poslovnika o rladu Skupštine Udruženja sudija Crne Gore na glasanju.

Konstatuje se da je jednoglasno usvojen tekst Poslovnika.

2. Razmatrajući drugu tačku dnevnog reda-osnivanje komisije za etnička pitanja i komisije za utvrdjivanje programa i projekata. Predsjednik Udruženja predlaže sledeće članove komisije za etička pitanja, u sastavu:

1. Natalija Filipović,
2. Vesna Jovetić,
3. Andrija Bojović

Predsjednik Udruženja predlaže članove komisije za utvrdjivanje programa i projekata:
1. Petar Stojanović,
2. Biljana Uskoković,
3. Senada Hasanagić.

Predsjednik Udruženja predlaže za članove komisije za izradu statuta Udruženja sudija:
1. Rama Strikovića,
2. Snežana Vukčević,
3. Nevenka Popović.

Predsjednik Udruženja poziva delegate da se izjasne o navedenim predlozima.

Niko se ne javlja za riječ.

Predsjednik Udruženja stavlja predloge za članove komisija na glasanje.

Konstatuje su jednoglasno usvojeni predloži za članove komisije za etička pitanja, komisije za utvrdjivanje programa i projekata i komisije za izradu statuta Udruženja sudija Crne Gore.

3. Razmatrajući treću tačku dnevnog reda, donošenje i usvajanje odluke o visini članarine za članove Udruženja, Predsjednik Udruženja iznosi predlog da visina članarine iznosi 10,00 eura i poziva prisutne delegate da stave svoje predloge.

Sudija Filipović Natalija je predložila da visina članarine za članove Udruženja iznosi 5,00 eura.

Predsjednik Udruženja stavlja predloge na glasanje.

Konstatuje se da su prisutni delegati jednoglasno usvojili da visina članarine za članove Udruženje iznosi 5,00 eura. Predsjednik Udruženja zatim predlaže da se preko Službe za opšte poslove i finansije obezbijedi uplata članarine na žiro račun Udruženja sudija Crne Gore, o čemu se Skupština nije izjašnjavala, već je Predsjednik Udruženja izjašnjenje o tome ostavila za narednu sjednicu, kako bi se prethodno stupila u kontakt sa predstavnicima te službe i utvrdila način uplate planarine.

4. Konstatuje se ostavka člana izvršnog odbora Udruženja sudija Crne Gore sudije Radula Pipera.

Verifikuje se mandat sudije Vukomana Boškovića za člana Skupštine Udruženja sudija Crne Gore, umjesto sudije Radula Pipera.

Predsjednik Udruženja predlaže sudiju Vukomana Boškovića za člana izvršnog odbora Udruženja, umjesto sudije Radula Pipera koji je podnio ostavku i stavlja predlog na glasanje.

Konstatuje se da je sudija Vukoman Bošković jednoglasno izabran za člana izvršnog odbora Udruženja sudija Crne Gore.

Konstatuje se da nema predloga i pitanja.

Predsjednik Udruženja zaključuje sjednicu Skupštine Udruženja.

PREDSJEDNIK
UDRUŽENJA SUDIJA CRNE GORE