Sava Mušikić, sudija Osnovnog suda u Nikšiću i delegat u skupštini USCG učestvovao je na sastanku MEDEL-a (Evropskog udruženja sudija i tužilaca), koji je održan 2. marta 2019. godine u Rimu. Ovo je prvi sastanak MEDEL-a na kojem je Udruženje sudija Crne Gore učestvovalo kao punopravan član te organizacije, nakon prijema u članstvo na jesen 2018. godine.

Asics shoesNIKE

Na pomenutom sastanku najviše pažnje je posvećeno problemima sa kojima se susrijeću pravosudne grane vlasti u različitim evropskom državama. Uz detaljne izvještaje iz pomenutih zemalja, razmijenjena su iskustva i informacije u vezi sa rješavanjem predstavljenih problema.

Uz navedeno, još jendom je istaknuta važnost čvrste saradnje između strukovnih udruženja nosilaca pravosudnih funkcija u cilju zaštite nezavisnosti, nepristrasnosti i integriteta vršilaca pravosudnog poziva.