Na ovom sastanku govoreno je o ključnim pitanjima iz oblasti pravosuđa u evropskim državama i o potencijalnoj saranji na više polja. Posebna pažnja posvećena je problemima sa kojima se susrijeću sudije i tužioci u Turskoj, Poljskoj, Rumuniji i Srbili. Jednoglasno je ponuđena čvrsta saradnja i podrška po pitanju rešavanja preoblema u pomenutim zemljama.

MEDEL – Magistrats Européens pour la Démocratie et les Libertés okuplja evropske sudije i tužioce u cilju što jače saradnje i podrške. Cijeneći težnju Udruženja sudija Crne Gore za jačanjem međunarodne saradnje, prisustvo ovom sastanku predstavlja još jedan korak ka ostvarivanju te težnje, čije je realizovanje započeto učlanjenjem u Evropsko i Međunarodno udruženje sudija.